Home
35,10,0,50,1
25,600,60,1,300,5000,10,800
90,150,1,50,12,30,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,2,1,0,2,40,15,5,2,1,0,20,0,0
CCRL
Budgewoi Buff Point
Berkeley Vale Panthers
CC Roosters
Dora Creek Swampies
Erina Eagles
St Edwards Bears
Northern Lakes Warriors
Gosford Storm
Toukley Hawks
Ourimbah Magpies
Umina Bunnies
Woy Woy Roosters
Blue Haven Raiders
TWRL
Terrigal Sharks
Entrance Tigers
Wyong Roos
Erina Seniors
Ourimbah Juniors
WWJRL
Kincumber Colts
Warnervale Bulls

BRAD MCKEE MEMORIAL SHIELD – Best Defensive Team 1st Division Mod

WINNER: Berkeley Vale U11-1s (60 points against)

WYONG RUGBY LEAGUE SHIELD – Best Attacking Team 1st Division Team Mod

WINNER: Berkeley Vale U11-1’s (500 points for)

KAY MCVICKER Life Member SHIELD - Best Defensive Team 2nd / 3rd Division Mod

WINNER: Kincumber U12-2’s (100 Points against)

GEOFF WALKER LIFE MEMBER SHIELD - Best Attacking Team 2nd/3rd Division Mod

WINNER: Berkeley Vale U11-3’s (484 Points for)

DON HANSEN LIFE MEMBER SHIELD - BEST DEFENSIVE TEAM 1st Div International

WINNER: Wyong Gold U15-1’s (40 Points Against)

PAM MOLLOY LIFE MEMBER SHIELD – Best Attacking Team 1st Div International

WINNER: Wyong Gold U15-1’s (569 Points for)

BRIAN GEE LIFE MEMBER SHIELD – Best Defensive Team 2nd, 3rd & Division International

WINNER: Gosford Kariong U13-2’s (72 Points against)

BRIAN CORK LIFE MEMBER TROPHY – Best Attacking Team 2nd / 3rd Division International

WINNER: Ourimbah Wyoming U14-2’s (402 points for)

BEST DEFENSIVE TEAM FEMALE TACKLE

WINNER: Wyong 17FT (26 Points against)

BEST ATTACKING TEAM FEMALE TACKLE

WINNER: Wyong 17FT (594 Points for)

BEST DEFENSIVE TEAM FEMALE LEAGUETAG

WINNER: Woy Woy 14FLT2 (64 points against)

BEST ATTACKING TEAM FEMALE LEAGUETAG

WINNER: Woy Woy 14FLT2 (604 points for)



TEAM ENCOURAGMENT AWARD FEMALE

WINNER: Ourimbah Wyoming U15FT (4 for – 502 against)

TEAM ENCOURAGMENT AWARD MALE

WINNER: Erina U13-1’s (50 for – 580 against)

GREG MAWSON LIFE MEMBER SHIELD – Most Outstanding Rugby League Team 2023

WINNER: Wyong Gold U15-1’s (569 points for – 40 points against – Undefeated Premiers)

MOST OUTSTANDING FEMALE TACKLE TEAM

WINNER: Wyong U-17FT (594 for – 26 against – Undefeated Premiers)

MOST OUTSTANDING LEAGUETAG TEAM

WINNER: Woy Woy U14FLT2 (604 for – 64 against – Undefeated premier)

SYDNEY ROOSTERS/CCDJRL LEADERSHIP ENCOURAGEMENT AWARD

Nominees: - Kody Carlsson (Berkeley Vale), Taj Burnett (Blue Haven), Quade Lyons (Erina), Jay Walters (Gosford Kariong), Beau Hobbs (Kincumber Colts), Dylan Auld (Northern Lakes), Xavier King (Ourimbah Wyoming), Aaron Hicks (Terrigal Wamberal), Savannah McKinney (Toukley), Marshall Michie (Umina), Lahnie Moore (Woy Woy), Cohen Riddell (CCRLRA).

CCJRPN051023 MB 131


MALE SYDNEY ROOSTERS/CCDJRL LEADERSHIP ENCOURAGEMENT AWARD WINNER

Kody Carlsson (Berkeley Vale)

FEMALE SYDNEY ROOSTERS/CCDJRL LEADERSHIP ENCOURAGEMENT AWARD WINNER

Savannah McKinney (Toukley)

COL FRANKLIN LIFE MEMBER SHIELD– Most Successful Club 2023 (Worked out on a scale for the different teams in their different divisions for the regular season & Finals)

WINNER: Wyong

2nd place: Terrigal Wamberal

3rd Place: Kincumber

LIFE MEMBERSHIP PRESENTATION

            Daniel Grim (Berkeley Vale)

            Terry Vella (The Entrance)

            Ben Spackman (Terrigal Wamberal)

KEN ARCHBOLD LIFE MEMBER TROPHY

BEST & FAIREST PLAYER IN UNDER 17’s CLUB FOOTBALL (Male) (as voted by referees 3,2,1)

WINNER: Connor Votano (The Entrance)

BEST & FAIREST PLAYER IN UNDER 17’s CLUB FOOTBALL (Female) (as voted by referees 3,2,1).

WINNER: Breanna Bigeni (Wyong)

MALE PLAYER OF THE YEAR NOMINEES

Bailey Sigsworth (Erina)

Trey Watson (Wyong)

Billy Brown (Terrigal Wamberal)

Cooper Glover (Budgewoi Buff Point)

Connor Votano (The Entrance)

Cooper Dean-Potaka (Kincumber)

FEMALE PLAYER OF THE YEAR NOMINEEs

Charli Pitstock (Erina)

Lucy McGeever (The Entrance)

Erin Sheehy (Kincumber)

Ellie Brander (Wyong)



THE CENTRAL COAST JUNIOR DIVISION - FEMALE PLAYER OF THE YEAR 2023

WINNER: Ellie Brander (Wyong)

CCJRPN051023 MB 170

THE CENTRAL COAST JUNIOR DIVISION - MALE PLAYER OF THE YEAR 2023

WINNER: Trey Watson (Wyong)

 CCJRPN051023 MB 172

 

NRL CRL 23 Display NSW 970x250
mem header v4

Rugby League Central Coast respects and honours the Traditional Custodians of the land and pay our respects to their Elders past, present and future.

We acknowledge the stories, traditions and living cultures of Aboriginal and Torres Strait Islander peoples on the lands we meet, gather and play on.

Rugby League Central Coast Sponsors

 

facebook dark instagram dark